cover

Aktualności

Konferencja Licheńska 2019

W dniach 13-15 marca 2019 r.  zapraszamy na  XVII Konferencję Naukowo-Techniczną Woda-Ścieki-Człowiek-Środowisko. Konferencja tradycyjnie jest organizowana w Licheniu k/Konina przez Forum Dyskusyjne Wodociągów Polskich przy współpracy z Instytutem Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Konferencja Licheńska to jedna z najważniejszych, prestiżowych a zarazem bardzo praktycznych konferencji w Polsce. W 2017 i 2018r uczestniczyło w niej każdorazowo 300 uczestników z branży wod-kan z całego kraju. Konferencja Licheńska – tu wypada bywać.
więcej

środa 21 listopada 2018

czytaj więcejPlanowane na 2019 r. konferencje, warsztaty, kursy Forum Dyskusyjnego Wodociągów Polskich

Dla wszystkich z Państwa, którzy z wyprzedzeniem planują swój terminarz na 2019 r. podajemy plan naszych konferencji, warsztatów oraz kursów na przyszły rok.

środa 7 listopada 2018

czytaj więcejJakość wody zależna też od właścicieli budynków

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w odpowiedzi na pismo rzecznika praw obywatelskich poinformowało, iż planuje zmiany w przepisach dotyczących wody z kranu.

wtorek 27 listopada 2018

czytaj więcejOpłaty za usługi wodne

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce  aby opłaty za usługi wodne naliczać już z chwilą wydania pozwolenia wodnoprawnego, a nie gdy się rzeczywiście korzysta ze środowiska.

piątek 23 listopada 2018

czytaj więcejWyrok WSA w Olsztynie w sprawie wód opadowych

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie wskazuje, że Wody Polskie mogą naliczyć opłaty za wody opadowe tylko za tę deszczówkę, która jest odprowadzana do wód.

poniedziałek 19 listopada 2018

czytaj więcejOdwołania firm wodociągowych od decyzji RZGW

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca poinformował, że na siedem spraw dot. odwołań firm wodociągowych od decyzji dyrektorów regionalnych zarządów gospodarki wodnej, trzy sprawy wygrały już Wody Polskie.

wtorek 13 listopada 2018

czytaj więcejCeny za usługi wodno-ściekowe w woj. zachodniopomorskim

Mieszkańcy wiejskich regionów w woj. zachodniopomorskim najwięcej płacą za usługi wodno-ściekowe.

czwartek 8 listopada 2018

czytaj więcejCeny za wodę i ścieki

Ceny za wodę i ścieki są bardzo zróżnicowane, wpływa na to bardzo wiele czynników, między innymi: forma prawna przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego, ukształtowanie terenu czy podatek od nieruchomości.

środa 7 listopada 2018

czytaj więcejObwieszczenie w sprawie wysokości stawek opłat

Obwieszczenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie wysokości stawek opłat za udzielenie zgód wodnoprawnych obowiązujących od dnia 1 stycznia 2019 r. zostało opublikowane w Monitorze Polskim.

środa 31 października 2018

czytaj więcejParlament Europejski w sprawie jakości wody z kranu

Parlament Europejski przyjął plany zwiększenia zaufania odbiorców do uzdatnionej wody z kranu, która jest znacznie tańsza i lepsza dla środowiska niż woda butelkowa.

czwartek 25 października 2018

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl