cover

Aktualności

Nowe opłaty za pobór wód w 2018 roku

Nowe zasady dla przedsiębiorstw za pobór wody oraz odprowadzanie ścieków wprowadza ustawa – Prawo Wodne. Opłaty zapłacą przedsiębiorcy, którzy pobierają wody powierzchniowe lub podziemne, a także wprowadzają ścieki do wód lub do ziemi.

czwartek 11 stycznia 2018

czytaj więcejZbiorowe zaopatrzenie w wodę: samorząd nie straci wszystkich uprawnień

Wyeliminowanie problemów związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem rynku usług dotyczących zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków było założeniem projektodawcy ustawy z 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

poniedziałek 8 stycznia 2018

czytaj więcejWodociągowe Warsztaty Prawne

Zapraszamy na  Wodociągowe Warsztaty Prawne “Praktyczne problemy tworzenia i procedowania wniosków taryfowych w nowej rzeczywistości prawnej, podział na grupy taryfowe, alokacja kosztów i inne trudne problemy”.
Poprowadzi je Wspólnik Kancelarii mec. Łukasz Ciszewski – powszechnie znany,  wysoko ceniony praktyk i ekspert krajowy w dziedzinie prawa wodociągowego
więcej

niedziela 17 grudnia 2017

czytaj więcejXVI Konferencja Naukowo-Techniczną Woda-Człowiek-Środowisko, Licheń 2018

Szanowni Państwo, w dniach 15-16 marca 2018 r. zapraszamy na  XVI Konferencję Naukowo-Techniczną Woda-Człowiek-Środowisko. Konferencja Licheńska to jedna z najważniejszych, prestiżowych a zarazem bardzo praktycznych konferencji w Polsce. Konferencja Licheńska – tu wypada bywać.
więcej

wtorek 5 grudnia 2017

czytaj więcejPakiet WODA 2018

Zapraszamy do skorzystania z PAKIETU WODA 2018 (cz. I, II, III) obejmującego trzy części seminariów SUW (do wyboru 3, lub 2 części), które odbędą się w 2018 r.
więcej

czwartek 30 listopada 2017

czytaj więcejPakiet ŚCIEKI 2018

Zapraszamy do skorzystania z PAKIETU ŚCIEKI 2018 (cz. III, IV, V) obejmującego trzy części kursów dla eksploatatorów oczyszczalni ścieków (do wyboru 3, lub 2 części), które odbędą się w 2018 r.

czwartek 23 listopada 2017

czytaj więcejSTUDIA PODYPLOMOWE

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej zaprasza na studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi.
więcej

poniedziałek 20 listopada 2017

czytaj więcejInformacja o terminach kolejnych warsztatów prawnych

W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami o terminy kolejnych warsztatów prawnych organizowanych wspólnie przez Kancelarię Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp. k. oraz Forum Dyskusyjne Wodociągów Polskich, a dotyczących skutków wejścia w życie ustawy z dnia  20 lipca 2017 r. Prawo wodne oraz uchwalonej w dniu 27 października 2017 r. nowelizacji  ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, zwłaszcza zaś zasad tworzenia i procedowania taryf, uprzejmie informujemy, iż warsztaty takie zostaną zorganizowane niezwłocznie po opublikowaniu treści kluczowych aktów wykonawczych do wyżej wymienionych ustaw.

wtorek 14 listopada 2017

czytaj więcejnowelizacja ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków

W  piątek 27.10. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków która m.in. powołuje regulatora cen wody. Teraz ustawa trafi do Senatu.

poniedziałek 30 października 2017

czytaj więcejTaryfy za wodę i ścieki pod znakiem zapytania

10 października 2017 roku Rada Ministrów, przyjęła projekt nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

poniedziałek 23 października 2017

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl