cover

Aktualności

Najnowsze akty prawne

Najnowsze akty prawne
Więcej

poniedziałek 15 stycznia 2018

czytaj więcejŚląskie, GPW: Będzie dodatkowa opłata za wodę?

Miasta przyłączone do sieci wodociągowej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów mogą zapłacić dodatkową opłatę za podpięcie do sieci tej spółki, lecz nieodbierających od niej wody.

poniedziałek 15 stycznia 2018

czytaj więcejNowe opłaty za pobór wód w 2018 roku

Nowe zasady dla przedsiębiorstw za pobór wody oraz odprowadzanie ścieków wprowadza ustawa – Prawo Wodne. Opłaty zapłacą przedsiębiorcy, którzy pobierają wody powierzchniowe lub podziemne, a także wprowadzają ścieki do wód lub do ziemi.

czwartek 11 stycznia 2018

czytaj więcejZbiorowe zaopatrzenie w wodę: samorząd nie straci wszystkich uprawnień

Wyeliminowanie problemów związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem rynku usług dotyczących zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków było założeniem projektodawcy ustawy z 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

poniedziałek 8 stycznia 2018

czytaj więcejWodociągowe Warsztaty Prawne

Zapraszamy na  Wodociągowe Warsztaty Prawne “Praktyczne problemy tworzenia i procedowania wniosków taryfowych w nowej rzeczywistości prawnej, podział na grupy taryfowe, alokacja kosztów i inne trudne problemy”.
Poprowadzi je Wspólnik Kancelarii mec. Łukasz Ciszewski – powszechnie znany,  wysoko ceniony praktyk i ekspert krajowy w dziedzinie prawa wodociągowego
więcej

niedziela 17 grudnia 2017

czytaj więcejXVI Konferencja Naukowo-Techniczną Woda-Człowiek-Środowisko, Licheń 2018

Szanowni Państwo, w dniach 15-16 marca 2018 r. zapraszamy na  XVI Konferencję Naukowo-Techniczną Woda-Człowiek-Środowisko. Konferencja Licheńska to jedna z najważniejszych, prestiżowych a zarazem bardzo praktycznych konferencji w Polsce. Konferencja Licheńska – tu wypada bywać.
więcej

wtorek 5 grudnia 2017

czytaj więcejPakiet WODA 2018

Zapraszamy do skorzystania z PAKIETU WODA 2018 (cz. I, II, III) obejmującego trzy części seminariów SUW (do wyboru 3, lub 2 części), które odbędą się w 2018 r.
więcej

czwartek 30 listopada 2017

czytaj więcejPakiet ŚCIEKI 2018

Zapraszamy do skorzystania z PAKIETU ŚCIEKI 2018 (cz. III, IV, V) obejmującego trzy części kursów dla eksploatatorów oczyszczalni ścieków (do wyboru 3, lub 2 części), które odbędą się w 2018 r.

czwartek 23 listopada 2017

czytaj więcejSTUDIA PODYPLOMOWE

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej zaprasza na studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi.
więcej

poniedziałek 20 listopada 2017

czytaj więcejInformacja o terminach kolejnych warsztatów prawnych

W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami o terminy kolejnych warsztatów prawnych organizowanych wspólnie przez Kancelarię Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp. k. oraz Forum Dyskusyjne Wodociągów Polskich, a dotyczących skutków wejścia w życie ustawy z dnia  20 lipca 2017 r. Prawo wodne oraz uchwalonej w dniu 27 października 2017 r. nowelizacji  ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, zwłaszcza zaś zasad tworzenia i procedowania taryf, uprzejmie informujemy, iż warsztaty takie zostaną zorganizowane niezwłocznie po opublikowaniu treści kluczowych aktów wykonawczych do wyżej wymienionych ustaw.

wtorek 14 listopada 2017

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl