cover

Aktualności

Kurtyny wodne w miastach

Podczas upałów coraz więcej miast decyduje się na stawianie w miejscach ogólnie dostępnych kurtyn wodnych oraz zraszaczy w których przechodnie chłodzą się zimną wodą.

poniedziałek 4 czerwca 2018

czytaj więcejNarodowy program budowy gminnej infrastruktury wodociągowej

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w odpowiedzi na interpelację poselską poinformował o uruchomieniu programu nazwą „Narodowy program budowy gminnej infrastruktury wodociągowej”.

piątek 25 maja 2018

czytaj więcejRobocze Spotkanie Konsultacyjne, Poznań 23.05.2018 r.

W dniu 23.05.2018 r. w Poznaniu odbędzie się robocze spotkanie konsultacyjne Forum Dyskusyjnego Wodociągów Polskich. Spotkanie tym razem poświęcone będzie prawie w całości problematyce procedurze taryfowej oraz tematom przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne – organ regulacyjny.

czwartek 5 kwietnia 2018

czytaj więcejplanowane zmiany w Prawie Wodnym

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce wprowadzić zmiany w prawie wodnym obowiązującym od nowego roku. Zmiany miałyby polegać na poprawie przepisów, których stosowanie w praktyce wywołuje duże wątpliwości interpretacyjne.

wtorek 8 maja 2018

czytaj więcejtaryfy

Dopiero 2 marca pojawiły się przepisy wykonawcze dotyczące taryf a weszły w życie dzień później czyli 3 marca 2018 r. Problem w tym, że do 12 marca przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne miały obowiązek przesłać Wodom Polskim taryfy ze stawkami za wodę i ścieki.

poniedziałek 7 maja 2018

czytaj więcejPrawo Wodne

Kolejne zmiany szykują się w Prawie Wodnym, które weszło w życie dnia 1 stycznia 2018 roku. Pierwsze zmiany już miały miejsce w lutym tego roku. Projekt z kolejną nowelizacją  trafił pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów.

piątek 4 maja 2018

czytaj więcejreportaż dotyczący Wód Polskich

Na stronie internetowej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie opublikowano Oświadczenie w sprawie reportażu telewizji TVN24 „Superwizjer” wyemitowanego 7 kwietnia 2018 r.

środa 2 maja 2018

czytaj więcejtaryfy w Warszawie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w st. m. Warszawie w nadchodzących 12 miesiącach pod nadzorem Wód Polskich zamierza zarobić o 82 mln zł. mniej w porównaniu z zeszłym rokiem.

wtorek 1 maja 2018

czytaj więcejtaryfy w Polsce

Na posiedzeniu Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego przedstawicielka Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Joanna Kopczyńska poinformowała, że rozpiętość cen za pobór metra sześciennego wody, jakie we wnioskach taryfowych zaproponowały firmy wodno-kanalizacyjne wahają się od 1,58 zł do 57 zł.

poniedziałek 30 kwietnia 2018

czytaj więcejwnioski taryfowe

Ze wstępnego podsumowania taryf opracowanych przez spółki komunalne wynika, że większość z przedsiębiorstw chce podwyższyć ceny za wodę i ścieki. Na  1671 wniosków tylko w 151 stawki za wodę i ścieki miały być obniżone w 402 miały pozostać na tym samym poziomie a w pozostałych przypadkach postulowano i ich podwyższenie.

piątek 27 kwietnia 2018

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl