cover

Aktualności

Podwyżki cen za wodę i ścieki pod kontrolą

Z projektu nowelizacji ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, który zaproponowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wynika, że wójtowie i rady gmin nie będą już zatwierdzać cen za wodę i odbiór ścieków.

środa 19 lipca 2017

czytaj więcejPrzyjęcie w nieodpłatne użytkowanie majątku nie jest przychodem gminnej spółki

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził w niedawnej interpretacji, że przyjęcie w nieodpłatne użytkowanie majątku od gminy nie jest przychodem spółki, jeśli samorząd jest jej jedynym udziałowcem a co za tym idzie  bezpłatne użyczenie majątku nie zawsze skutkuje obowiązkiem rozliczenia przychodu przez podatnika.

wtorek 18 lipca 2017

czytaj więcejDziałalność gospodarcza gminy a ochrona danych osobowych

Z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) wynika, iż do 25 maja 2018 roku m.in. samorządy muszą wdrożyć rozwiązania dotyczące ochrony danych osobowych.

poniedziałek 17 lipca 2017

czytaj więcejZasady dotacji dla spółek wodnych ustala tylko rada

Zgodnie z przepisami prawa wodnego spółki wodne mogą korzystać z pomocy finansowej z budżetów jednostek samorządu terytorialnego na bieżące utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji.

poniedziałek 17 lipca 2017

czytaj więcejPrzyłącza kanalizacyjne i wodociągowe poza granicą działki. Uchwała Sądu Najwyższego

Z uchwały siedmiu sędziów Sądu Najwyższego wynika przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe biegną także poza granicą nieruchomości.

sobota 15 lipca 2017

czytaj więcejOdliczenie VAT od inwestycji wodno-kanalizacyjnej

22 maja 2017 r. została wydana interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (sygn. 0115-KDIT1-2.4012.120. 2017. 1.AP) w przedmiocie prawa do odliczenia VAT z wydatków związanych z realizacją inwestycji obejmującej rozbudowę sieci wodociągowej.

piątek 14 lipca 2017

czytaj więcejGminy nie będą już płacić za przyłączenie do wodociągów i kanalizacji. Stracą mieszkańcy

Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z 22 czerwca 2017 r., (sygn. akt III SZP 2/16) dokładnie określa, iż osoby, które chcą podłączyć dom do gminnych wodociągów i kanalizacji, zapłacą za całą długość rur.

piątek 14 lipca 2017

czytaj więcejKranówka na zdrowie. Wodociągi stawiają na nową markę

Polacy wciąż nie chcą pić wody z kranu przez obawy przed jej niepewnym składem.

czwartek 13 lipca 2017

czytaj więcejJaki wodomierz wybrać? Nie tylko cena ma znaczenie

Przewymiarowanie wodomierzy a co za tym idzie kwestia doboru właściwego wodomierza do konkretnego punktu pomiarowego z uwzględnieniem jego charakterystyki było i ciągle jest dużym problemem przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

środa 12 lipca 2017

czytaj więcejOpłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych to duży problem dla przedsiębiorstw. Dlaczego?

Wiele przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych nadal nie wprowadziło do swoich taryf opłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych.

wtorek 11 lipca 2017

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl