cover

Aktualności

odliczenia VAT

Podczas realizacji projektu infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej dla działek przeznaczonych na sprzedaż, które powodują powstanie podatku należnego; gminie przysługuje pełne odliczenie VAT od wydatków przeznaczonych na realizację tego projektu.

piątek 20 lipca 2018

czytaj więcejBadania po awarii w Gdańsku

Na podstawie badań jakości wód Motławy i Martwej Wisły, które przeprowadzone zostały na zlecenie miejskich spółek przez Zakład Ekologii Wód Instytutu Morskiego, wiceprezydent miasta Gdańska Pan Piotr Grzelak stwierdził, że nie było katastrofy ekologicznej.

czwartek 19 lipca 2018

czytaj więcejTaryfy, wywiad

Taryfy za wodę i ścieki nie uległy drastycznym podwyżkom. Pani Joanna Kopczyńska  w wywiadzie mówi, że Instytucje takie jak „Wody Polskie” chronią mieszkańców przed dużym wzrostem cen za korzystanie z wód i odprowadzanie ścieków oraz przedsiębiorstwa, aby zgromadzony budżet pokrywał koszty funkcjonowania i generował odpowiedni zysk.

środa 18 lipca 2018

czytaj więcejTaryfy

„Wody Polskie” zatwierdziły 1952 taryf (stanowi to około 80 procent wszystkich wniosków), w tym 115 taryf podwyższonych z przyczyn prowadzenia inwestycji oraz 24 taryfy podwyższone z przyczyny zakupu wody od innego dostawcy.

wtorek 17 lipca 2018

czytaj więcejRaport NIK

Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, który przeanalizował sytuację w 12 wiejskich gminach wynika, że przedsiębiorstwa wodociągowe są niedoinwestowane a przez to nie zaspokajają potrzeb wielu mieszkańców polskiej wsi.

środa 13 czerwca 2018

czytaj więcejKongres Envicon Water

W czasie targów wod-kan w Bydgoszczy odbył się kongres Envicon Water

środa 13 czerwca 2018

czytaj więcejnabór w ramach programu „Gospodarka wodno-ściekowa"

Z drugiego na trzeci kwartał przesunięto termin ogłoszenia naboru w ramach programu „Gospodarka wodno-ściekowa”. Zmiana podyktowana jest brakiem uregulowania prawnego w zakresie sposobu wyznaczania obszaru i granic aglomeracji.

czwartek 7 czerwca 2018

czytaj więcejKurtyny wodne w miastach

Podczas upałów coraz więcej miast decyduje się na stawianie w miejscach ogólnie dostępnych kurtyn wodnych oraz zraszaczy w których przechodnie chłodzą się zimną wodą.

poniedziałek 4 czerwca 2018

czytaj więcejNarodowy program budowy gminnej infrastruktury wodociągowej

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w odpowiedzi na interpelację poselską poinformował o uruchomieniu programu nazwą „Narodowy program budowy gminnej infrastruktury wodociągowej”.

piątek 25 maja 2018

czytaj więcejRobocze Spotkanie Konsultacyjne, Poznań 23.05.2018 r.

W dniu 23.05.2018 r. w Poznaniu odbędzie się robocze spotkanie konsultacyjne Forum Dyskusyjnego Wodociągów Polskich. Spotkanie tym razem poświęcone będzie prawie w całości problematyce procedurze taryfowej oraz tematom przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne – organ regulacyjny.

czwartek 5 kwietnia 2018

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl