cover

Warto przeczytać

Ograniczenia w korzystaniu z wody w czasie suszy

W całej Polsce w lipcu i sierpniu trwała susza, co skutkowało wprowadzaniem przez przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne ograniczeń w korzystaniu z wody.

wtorek 14 sierpnia 2018

czytaj więcejWSA w Gdańsku a Wody Polskie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uznał, iż zawyżenie wysokości opłaty stałej przez Wody Polskie jest niezgodne z prawem.

poniedziałek 13 sierpnia 2018

czytaj więcejWójtowie a kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych

Wójtowie Gmin mogą zatrudniać i zwalniać kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, ale nie mogą ingerować w stosunki pracy ich podwładnych.

czwartek 9 sierpnia 2018

czytaj więcejnowelizacja pozwoleń wodno-prawnych

W celu ograniczenia biurokracji udzielania zgód i pozwoleń wodnoprawnych uchwalono 20 lipca br. nowelizację Prawa wodnego.

środa 1 sierpnia 2018

czytaj więcejopłaty retencyjne

„Wody Polskie” będą nawoływać samorządy oraz wojewodów w sprawie uszczelnienia opłat retencyjnych. Obecnie do kasy Instytucji z pierwszego półrocza wpłynęło z tego tytułu tylko 300 tys. zł.

piątek 27 lipca 2018

czytaj więcejplany rewitalizacji Hali filtrów

Władze Miasta Poznania chcą rewitalizacji zabytkowej Hali Filtrów przy ul. Łaziennej w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

wtorek 24 lipca 2018

czytaj więcejstrategia usprawniania w Wodach Polskich

W celu usprawnienia Instytucji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, powołano zespół ds opracowania strategii usprawnienia działalności tego organu.

poniedziałek 23 lipca 2018

czytaj więcejodliczenia VAT

Podczas realizacji projektu infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej dla działek przeznaczonych na sprzedaż, które powodują powstanie podatku należnego; gminie przysługuje pełne odliczenie VAT od wydatków przeznaczonych na realizację tego projektu.

piątek 20 lipca 2018

czytaj więcejBadania po awarii w Gdańsku

Na podstawie badań jakości wód Motławy i Martwej Wisły, które przeprowadzone zostały na zlecenie miejskich spółek przez Zakład Ekologii Wód Instytutu Morskiego, wiceprezydent miasta Gdańska Pan Piotr Grzelak stwierdził, że nie było katastrofy ekologicznej.

czwartek 19 lipca 2018

czytaj więcejTaryfy, wywiad

Taryfy za wodę i ścieki nie uległy drastycznym podwyżkom. Pani Joanna Kopczyńska  w wywiadzie mówi, że Instytucje takie jak „Wody Polskie” chronią mieszkańców przed dużym wzrostem cen za korzystanie z wód i odprowadzanie ścieków oraz przedsiębiorstwa, aby zgromadzony budżet pokrywał koszty funkcjonowania i generował odpowiedni zysk.

środa 18 lipca 2018

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl