cover

Warto przeczytać

Opole: Miasto przeciw skali podwyżek cen za ścieki na włączanych terenach

Od 1 stycznia 2017 r. w granicach miasta Opola znajdzie się 12 sołectw lub ich części, położonych dotychczas w sąsiednich gminach. Przedstawiciele przyłączanych gmin planują podwyżki ceny za ścieki argumentując, że nie mogą płacić za nie swoich mieszkańców.

poniedziałek 7 listopada 2016

czytaj więcejSieci wodociągowe i kanalizacja w Polsce: Regiony poczyniły spory postęp

W ostatnim dziesięcioleciu w Polsce da się zaobserwować znaczny przyrost inwestycji w obszarze infrastruktury techniczno-sanitarnej. Z raportu GUS wynika, że największy przyrost sieci wodociągowych odnotowano w woj. podkarpackim, lubuskim i zachodniopomorskim.

piątek 4 listopada 2016

czytaj więcejCeny wody i ścieków w województwach

Coroczna ankieta przeprowadzona w 589 przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” wykazała, że średnie ceny wody województwach Polski wahają się od 3,15 zł/m3 do 5,36 zł/m3.

czwartek 3 listopada 2016

czytaj więcejCeny to nie wszystko. Ustawa Prawo wodne nadal budzi obawy

W 2017 roku ceny za wodę i ścieki pozostaną na takim samym poziomie jak w 2016 roku. Taką informację została przekazana na posiedzeniu Rządu, które odbyło się w połowie października.

poniedziałek 31 października 2016

czytaj więcejProgram „Infrastruktura i środowisko 2014–2020". Największy program w Unii

Nowy unijny program „Infrastruktura i środowisko 2014–2020" to największy program operacyjny realizowany w całej Unii Europejskiej. Inwestycje finansowane z niego mogą się w ogromnym stopniu przyczynić do rozwoju oraz dać impuls całej polskiej gospodarce.

czwartek 27 października 2016

czytaj więcejRząd zawłaszcza opłaty za wodę. Samorządy stracą miliony złotych

Brzmienie projektu uchwały Prawo Wodne wywołało jak do tej pory falę krytyki.

czwartek 20 października 2016

czytaj więcejPartnerstwo Publiczno Prywatne w sektorze wodnym

Coraz częściej w przypadkach gdy gmina nie ma wystarczających środków ani zasobów na samodzielną realizację zadania gospodarczego stosuje się model partnerstwa publiczno-prywatnego.

czwartek 22 września 2016

czytaj więcejGmina odliczy VAT od wydatków na sieć wodno-kanalizacyjną

Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji z dnia 17 sierpnia 2016 r. zajęła stanowisko, że jednostka samorządowa ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących wydatki poniesione na budowę oraz utrzymanie infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej.

środa 14 września 2016

czytaj więcejNIK: Marnowali wodę, a kosztami obciążali klientów

Podczas licznych kontroli przeprowadzonych przez NIK w latach 2013-2015 liczne przedsiębiorstwa wodociągowe w jednym ze wschodnich województw nie wywiązywały się prawidłowo z obowiązku dostarczania wody pitnej do mieszkańców.

środa 7 września 2016

czytaj więcejraport NIK dotyczący zaopatrzenia w wodę mieszkańców gmin województwa lubuskiego

Zwracamy Państwa uwagę na opublikowany dzisiaj na stronie NIK raport dotyczący zaopatrzenia w wodę mieszkańców gmin województwa lubuskiego. W ocenie NIK, kontrola wykazała liczne uchybienia i zaniedbania, tak po stronie przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych jak i gmin, w sposobie prowadzenia działalności i w nadzorze nad przedmiotową działalnością.

piątek 2 września 2016

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl