cover

Artykuły

Ograniczony dostęp do wody na Krymie

Ukraina wstrzymała dostawę wody przez Kanał Północnokrymski na Krym podkreślając, iż nie wznowi dostaw, aż do momentu zwrócenia przez Rosję półwyspu. Ograniczanie wody podzielono na 3 etapy. Łącznie ograniczenie dotknęło 170 tys. gospodarstw i 4,5 tys. Przedsiębiorstw oraz organizacji.

piątek 18 września 2020

czytaj więcejW przyszłym roku ma ruszyć kolejna edycja programu: Moja Woda

W 2021 roku podobnie jak i w obecnym ma ruszyć kolejna odsłona programu „Moja Woda”  promującego retencję wód opadowych na prywatnych działkach. Wiceminister Klimatu poinformował, iż budżet tego programu podobnie jak w 2020 roku wyniesie 100 mln zł.

środa 16 września 2020

czytaj więcejKolejna awaria oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie

Pod koniec sierpnia 2020 r. Doszło do kolejnej awarii rury przesyłowej do oczyszczalni “Czajka” w Warszawie. Bardzo szybko został powołany sztab kryzysowy oraz rozpoczęto ozonowanie. Po roku od poprzedniej awarii ścieki znów trafiły do Wisły.

piątek 4 września 2020

czytaj więcejPonad 4 tys. nowej sieci kanalizacyjnej

Główny Urząd Statystyczny podał informację, iż w 2019 roku oddano do eksploatacji 56  oczyszczalni ścieków, wybudowano także 4,2 tys. km sieci kanalizacyjnej odprowadzającej ścieki.

środa 2 września 2020

czytaj więcejOpłata za wodę tylko z zalegalizowanego licznika

Sąd Rejonowy w Tczewie stwierdził, iż w przypadku gdy pozwany o zapłatę kwestionuje wynik pomiaru urządzenia pomiarowego niespełniającego norm, na powodzie ciąży obowiązek wykazania, że dokonany pomiar był prawidłowy.

wtorek 1 września 2020

czytaj więcejopłata za działkę dużo niższa gdy gromadzona jest deszczówka

Prezes Wód Polskich Przemysław Dacapoinformował, iż w nowo projektowanych przepisach może pojawić się zapis opłata za działkę może być nawet dziesięciokrotnie mniejsza, jeśli jej właściciel będzie gromadził deszczówkę.

piątek 28 sierpnia 2020

czytaj więcejgminy bronią się przed kradzieżami wody

W ostatnich latach bardzo nasila się skala nielegalnych poborów wody. Nielegalne pobory są plagą w okresie letnim i dotyczą w dużej mierze nielegalnych poborów wody z hydrantów ulicznych przez nieuprawnione do tego firmy oraz rolników przeprowadzających opryski.

czwartek 20 sierpnia 2020

czytaj więcejskarżone uchwały gmin w sprawie warunków podłączenia do sieci

Prokuratura Krajowa opublikowała na swojej stronie internetowej informację, że prokuratorzy skarżą uchwały gmin w sprawie warunków podłączenia do gminnych sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji ogólnej.

czwartek 6 sierpnia 2020

czytaj więcejdotacje na realizację zadań w zakresie retencji wody na obszarach wiejskich

Od 22 lipca 2020 r. jednostki samorządu terytorialnego mogą starać się o pomoc na realizację zadań w zakresie retencji wody na obszarach wiejskich. W formie dotacji na ten cel przeznaczono łącznie 50 mln zł.

piątek 31 lipca 2020

czytaj więcejdeficyty wody w glebie

Na skutek kolejnej bezśnieżnej zimy monitoring suszy wskazywał na bardzo silne deficyty wody w glebie.

poniedziałek 27 lipca 2020

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej