cover

Artykuły

Awarie wodociągowe zimną

Bezśnieżna zima i temperatury w okolicach 0 stopni ma wpływ na dużą ilość awarii wodociągowych.

piątek 25 stycznia 2019

czytaj więcejWpłaty za usługi wodne

Wody Polskie informują, że wpłaty za usługi wodne przyjmowane są za pomocą Systemu Identyfikacji Masowych Płatności, który generuje dla każdego rodzaju wpłat będącego podstawą do sporządzenia informacji odrębny numer rachunku bankowego.

środa 23 stycznia 2019

czytaj więcejPozyskiwanie wody poprzez kondensację

Firmy technologiczne coraz częściej szukają metod na pozyskanie wody z powietrza, wykorzystując do tego zjawisko kondensacji.

środa 23 stycznia 2019

czytaj więcejSystem liczenia opłat za wodę i ścieki

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca ocenia system liczenia opłat za wodę i ścieki . Według niego system opłat jest obecnie tak skomplikowany, że przedsiębiorstwa wykorzystują kruczki prawne, by płacić mniej lub nie płacić w ogóle.

czwartek 20 grudnia 2018

czytaj więcejWodociągowe warsztaty prawne

Zapraszamy na kolejne wodociągowe warsztaty prawne „Aktualne problemy wodociągowo-kanalizacyjne czyli: opłaty stałe i zmienne; badania jakości ścieków; zatwierdzanie i zmiana taryf; zmiany legislacyjne”. Warsztaty odbędą się w Poznaniu 5.02, Skarbimierzu Osiedle k/Brzegu 12.02, Dąbowie Górniczej 13.02.2019 r.
więcej

czwartek 3 stycznia 2019

czytaj więcejKonferencja Licheńska 2019

W dniach 13-15 marca 2019 r.  zapraszamy na  XVII Konferencję Naukowo-Techniczną Woda-Ścieki-Człowiek-Środowisko. Konferencja tradycyjnie jest organizowana w Licheniu k/Konina przez Forum Dyskusyjne Wodociągów Polskich przy współpracy z Instytutem Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Konferencja Licheńska to jedna z najważniejszych, prestiżowych a zarazem bardzo praktycznych konferencji w Polsce. W 2017 i 2018r uczestniczyło w niej każdorazowo 300 uczestników z branży wod-kan z całego kraju. Konferencja Licheńska – tu wypada bywać.
więcej

środa 21 listopada 2018

czytaj więcejPlanowane na 2019 r. konferencje, warsztaty, kursy Forum Dyskusyjnego Wodociągów Polskich

Dla wszystkich z Państwa, którzy z wyprzedzeniem planują swój terminarz na 2019 r. podajemy plan naszych konferencji, warsztatów oraz kursów na przyszły rok.

środa 7 listopada 2018

czytaj więcejJakość wody zależna też od właścicieli budynków

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w odpowiedzi na pismo rzecznika praw obywatelskich poinformowało, iż planuje zmiany w przepisach dotyczących wody z kranu.

wtorek 27 listopada 2018

czytaj więcejOpłaty za usługi wodne

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce  aby opłaty za usługi wodne naliczać już z chwilą wydania pozwolenia wodnoprawnego, a nie gdy się rzeczywiście korzysta ze środowiska.

piątek 23 listopada 2018

czytaj więcejWyrok WSA w Olsztynie w sprawie wód opadowych

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie wskazuje, że Wody Polskie mogą naliczyć opłaty za wody opadowe tylko za tę deszczówkę, która jest odprowadzana do wód.

poniedziałek 19 listopada 2018

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej