cover

Artykuły

Maksymalne ceny prądu dla odbiorców wrażliwychPremier Mateusz Morawiecki przedstawił na oficjalnej konferencji maksymalne ceny prądu dla poszczególnych odbiorców, w tym odbiorców wrażliwych, które będą gwarantowane przez ustawę. 
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że powyższe podmioty powinny złożyć wnioski w sprawie zamrożenia taryf do 30 listopada do swoich dostawców energii.
Z przedstawionych informacji wynika, że cena 1MWh wyniesie 785 zł. Projekt ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku, został przyjęty przez Radę Ministrów. 

Więcej:
Dziennik Gazeta Prawna z dnia 11.10.2022 r. „Rząd zdecydował: Będą maksymalne ceny energii elektrycznej”

oraz:

Serwis Ministerstwo Klimatu i Środowiska z dnia 14.10.2022 „Projekt ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 r. przyjęty przez Radę Ministrów”

oraz:

Serwis Rzeczpospolita z dnia 12.10.2022 r. ”Ślady odwilży na linii rząd-samorząd”

oraz:
Dziennik Gazeta Prawna z dnia 12.10.2022 r. „Podwyżki duże zamiast horrendalnych. Ile będzie kosztować rząd maksymalna cena prądu”
https://serwisy.gazetaprawna.pl/energetyka/artykuly/8566479,stala-cena-pradu-koszt-prad-podwyzki-energia-rzad.html

wtorek 18 października 2022


Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej