cover

Artykuły

Witam! Przymierzamy się właśnie do modernizacji jednej z naszych Stacji Uzdatniania Wody

Pyt.:
Witam! Przymierzamy się właśnie do modernizacji jednej z naszych Stacji Uzdatniania Wody, z którą do tej pory mieliśmy spore problemy. Dowiedziałam się ostatnio, że korzystnie jest przeprowadzić badania pilotowe. Na czym takie badania polegają? Czy są firmy, które się zajmują tego typu działalnością?


Odp.:
Prowadzenie badań pilotowych jest bardzo rozsądnym posunięciem zarówno podczas budowy nowej stacji, modernizacji istniejącej, bądź nawet w sytuacji, gdy w toku eksploatacji pojawiają się jakieś problemy technologiczne. Czasami, rozsądni projektanci zaznaczają na etapie projektu, bądź koncepcji, że należy przeprowadzić badania pilotowe, lub inne rozpoznawcze badania laboratoryjne, by ostatecznie ustalić parametry projektowe, czy dalej eksploatacyjne. W sytuacji, gdy przedsiębiorstwo wodociągowe decyduje się na wykonanie modernizacji we własnym zakresie, jak najbardziej zasadnym jest szczegółowe rozpoznaniu przebiegu procesów technologicznych. Aby jednak badania te były miarodajne i dały się przełożyć na skalę techniczną muszą być wykonane ze szczególną dbałością i dokładnością. Źle przeprowadzone testy mogą wręcz wprowadzić na etapie eksploatacji duży zamęt.


Nasza firma wykonuje zarówno badania pilotowe, jak i rozpoznawcze badania technologiczne na działających obiektach, dzięki którym można zoptymalizować bądź przywrócić sprawność (uzyskać normy) układów uzdatniania wody bez zbędnych nakładów inwestycyjnych.

sobota 8 października 2005


Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej