cover

Artykuły

Zatwierdzono zaledwie 28 wniosków o zmianę taryfy przez Wody Polskie, 200 odrzucono

Do Wód Polskich trafiło blisko 500 wniosków dotyczących nowych taryf za wodę i ścieki. Blisko 200 zostało odrzuconych, zatwierdzono 28 wniosków zawierających stosunkowo niskie podwyżki, informuje wiceprezes Wód Polskich Paweł Rusiecki.

niedziela 20 listopada 2022

czytaj więcejPolska różnych prędkości w dziedzinie wodociągów i kanalizacji

Dostęp do sieci wodociągowej w miastach na koniec 2021 roku miało około 97% ludności, natomiast na obszarach wiejskich około 86%. W przypadku sieci kanalizacyjnej w miastach podłączonych było około 76 % budynków mieszkalnych, na terenach wiejskich tylko 39%.

sobota 19 listopada 2022

czytaj więcejPrawo wodne ma już 100 lat

Według tzw „Ustawy wodnej” z 1922 roku, wody publiczne można było wykorzystywać do mycia, kąpieli, czy prania.  Dostęp do nich był publiczny i zagwarantowany dla każdego. Ustawa obejmowała zakaz ingerencji w charakter wód poprzez zmienianie biegu wód płynących, uszkadzanie brzegów, czy degradowanie wód.

piątek 18 listopada 2022

czytaj więcejUZUPEŁNIENIE INFORMACJI O XX JUBILEUSZOWEJ KONFERENCJI NAUKOWO-TECHNICZNEJ WODA - ŚCIEKI - CZŁOWIEK - ŚRODOWISKO W LICHENIU, 29-31.03.2023r

Jak Państwo wiecie, w dniach 29 - 31 marca 2023 r. odbędzie się Jubileuszowa XX Konferencja Naukowo-Techniczną Woda-Ścieki-Człowiek-Środowisko. Konferencja Licheńska to jedna z najważniejszych, prestiżowych a zarazem bardzo praktycznych konferencji w Polsce.

wtorek 15 listopada 2022

czytaj więcejJakie będą maksymalne ceny prądu?

W Dz.U. 2284 z dn. 9 listopada 2022 r ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów ws. obliczania limitu ceny energii elektrycznej. Rozporządzenie określa sposób obliczania limitu ceny za energię elektryczną przez wytwórców tej energii. To akt wykonawczy opisywanej przez nas ustawy z 7 października „o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku”.

poniedziałek 14 listopada 2022

czytaj więcejSpecjalistyczne Kursy dla Eksploatatorów Stacji Uzdatniania Wody

Forum Dyskusyjne Wodociągów Polskich w 2023 wznawia specjalistyczne Kursy dla Eksploatatorów Stacji Uzdatniania Wody.

niedziela 6 listopada 2022

czytaj więcejMaksymalna cena energii w 2023 r. dla niektórych odbiorców ustalona przez sejm oraz jej możliwe implikacje

Środowisko wodociągów (i nie tylko oczywiście) od dłuższego czasu żyło jedną z najważniejszych dla siebie kwestii kosztowych - cenami prądu. Wiemy, że niektóre z przedsiębiorstw otrzymywały oferty z cenami na kolejny rok dziesięciokrotnie i więcej wyższe w odniesieniu do stawek, które do tej pory płaciły.

sobota 29 października 2022

czytaj więcejZapraszamy na XX Jubileuszową Konferencję Naukowo-Techniczną Woda - Ścieki - Człowiek - Środowisko w Licheniu

Konferencja tradycyjnie jest organizowana w Licheniu k/Konina przez Forum Dyskusyjne Wodociągów Polskich przy współpracy z Instytutem Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej. Konferencja Licheńska to jedna z najważniejszych, prestiżowych a zarazem bardzo praktycznych konferencji w Polsce.

poniedziałek 24 października 2022

czytaj więcejMaksymalne ceny prądu dla odbiorców wrażliwych

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na oficjalnej konferencji maksymalne ceny prądu dla poszczególnych odbiorców, w tym odbiorców wrażliwych, które będą gwarantowane przez ustawę. 
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że powyższe podmioty powinny złożyć wnioski w sprawie zamrożenia taryf do 30 listopada do swoich dostawców energii.

wtorek 18 października 2022

czytaj więcejList Prezesa IGWP do Premiera RP dotyczący pomocy trudnej sytuacji w jakiej znalazła się branża.

Prezes IGWP w przesłanym dokumencie opisuje konieczność podjęcia działań w ramach zapewnienia pewności dostępu dostaw wody i odbioru ścieków. Ciężka sytuacja sektora wodociągowego spowodowana jest między innymi przez rosnącą inflację, czy koszty energii elektrycznej.

poniedziałek 17 października 2022

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej