cover

Artykuły

Wody Polskie odpowiadają na raport NIK

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie tworzone było bez wystarczających środków finansowych i bez dostatecznej liczby wykwalifikowanych pracowników. Na co Zarząd Wód Polskich odpowiedział, iż przyczyną tego było ponad 40-letnie niedofinansowanie całego sektora gospodarki wodnej.

poniedziałek 2 listopada 2020

czytaj więcejszkolenia on-line z uzdatniania wody

Mając na uwadze liczne zapytania ze strony przedsiębiorstw wodociągowych dotyczące szkoleń z zakresu eksploatacji stacji uzdatniania wody, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zapraszamy na 2 godz. spotkania technologiczne, prowadzone przez dr inż. Łukasza Webera, poświęcone eksploatacji stacji uzdatniania wody. 

poniedziałek 2 listopada 2020

czytaj więcejMetoda „od zużycia wody” przysporzy sporo problemów

Rada Warszawy podjęłauchwałę dotyczącą zmian związanych z gospodarowaniem odpadami. Według niej naliczanie opłaty śmieciowej ma być uzależnione od zużycia wody. To bardzo duże wyzwanie dla administratorów wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych.

wtorek 27 października 2020

czytaj więcejOdwołanie kursów eksploatatorów SUW i oczyszczalni ścieków na rok 2020

Ze względu na liczne zapytania co do naszych kursów dla eksploatatorów stacji uzdatniania wody i eksploatatorów oczyszczalni ścieków  zaplanowanych od września do grudnia 2020r informujemy, że  względu na obecną i przewidywaną przez ekspertów przyszłą pandemiczną sytuację w kraju, odwołujemy nasze szkolenia przewidziane na rok bieżący.

niedziela 9 sierpnia 2020

czytaj więcejZmiana adresu Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej

          
Z dniem 1 października zmienił siedzibę Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Nowy adres to ul. Żelazna 59A, 00-848 Warszawa.

piątek 2 października 2020

czytaj więcejUchwały rad Gmin w sprawie wyznaczania aglomeracji

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informują, iż brak uchwał rad gmin dotyczących wyznaczenia aglomeracji będzie przesłanką negatywną w procesie oceny projektu taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

środa 30 września 2020

czytaj więcejStołeczne ścieki nie trafiają już do Wisły

Działa już tymczasowy rurociąg ułożony na moście pontonowym transportujący ścieki przez Wisłę w Warszawie. Jednak kompleksowo problem zostanie rozwiązany dopiero w przyszłym roku, gdy powstanie instalacja pod rzeką. 

czwartek 24 września 2020

czytaj więcejJakość wody u ujścia Wisły nie spełniała norm przez awarię Czajki? Ekspert „to nie takie proste”

19 września Gdański sanepid poinformował, iż woda na kąpielisku w Mikoszewie w Zatoce Gdańskiej nie odpowiadała wymaganiom sanitarnym w powodu przekroczenia norm występowania bakterii E.coli. Sanepid zaapelował też o unikanie kontaktu z wodą z Zatoki Gdańskiej w wyżej wskazanym kąpielisku. 

wtorek 22 września 2020

czytaj więcejOgraniczony dostęp do wody na Krymie

Ukraina wstrzymała dostawę wody przez Kanał Północnokrymski na Krym podkreślając, iż nie wznowi dostaw, aż do momentu zwrócenia przez Rosję półwyspu. Ograniczanie wody podzielono na 3 etapy. Łącznie ograniczenie dotknęło 170 tys. gospodarstw i 4,5 tys. Przedsiębiorstw oraz organizacji.

piątek 18 września 2020

czytaj więcejW przyszłym roku ma ruszyć kolejna edycja programu: Moja Woda

W 2021 roku podobnie jak i w obecnym ma ruszyć kolejna odsłona programu „Moja Woda”  promującego retencję wód opadowych na prywatnych działkach. Wiceminister Klimatu poinformował, iż budżet tego programu podobnie jak w 2020 roku wyniesie 100 mln zł.

środa 16 września 2020

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl