cover

Ciekawe technologie

Identyfikacja zagrożeń dla bezpieczeństwa zdrowotnego wody podczas zdarzeń wyjątkowych

Zagadnienia poruszone w artykule  koncentrują się na omówieniu dostępnych szybkich testów ATP umożliwiających identyfikację w czasie rzeczywistym zagrożeń zdrowotnych związanych z zanieczyszczeniem mikrobiologicznym wody do picia oraz ciepłej wody użytkowej.

sobota 4 lutego 2012

czytaj więcejPomiar wypełnień i przepływu w kanalizacji jako podstawa monitoringu sieci kanalizacyjnej

Pomiar wypełnień i przepływu w kanalizacji jako podstawa monitoringu sieci kanalizacyjnej. Opis dobrej współpracy na przykładzie pomiarów wykonanych na terenie Gdańska.

środa 26 marca 2008

czytaj więcejPodnośnik do włazów typu „Kängurulifter 160” - „Kangur 160”

Podnośnik do włazów typu "Kängurulifter 160" - "Kangur 160"

piątek 3 sierpnia 2007

czytaj więcejMEVA SWP + CPS

ZESPÓŁ PŁUKANIA, ODWADNIANIA I ROZDRABNIANIA SKRATEK
Skratki o zawartości suchej masy do 65%, całkowicie pozbawione wymywalnej materii organicznej

czwartek 27 kwietnia 2006

czytaj więcejW nawiązaniu do tematu dot. koagulantów żelaza (III) stosowanych w Polsce, prezentujemy otrzymaną in

W nawiązaniu do tematu dot. koagulantów żelaza (III) stosowanych w Polsce, prezentujemy otrzymaną informację od drugiego producenta - Feralco Polska Sp. z o.o.

poniedziałek 6 lutego 2006

czytaj więcejPublikujemy informację dot. koagulantów żelaza (III) stosowanych w Polsce, opracowaną przez firmę Ke

Publikujemy informację dot. koagulantów żelaza (III) stosowanych w Polsce, opracowaną przez firmę Kemipol. Zdecydowaliśmy się na opublikowanie tego rodzaju tekstu ponieważ traktuje on m.in. o coraz popularniejszych i używanych przez coraz większą liczbę eksploatatorów tanich koagulantach żelaza trójwartościowego

środa 18 stycznia 2006

czytaj więcejNowa pompa zatapialna typu FZ.3

Pompy wirowe, jednostopniowe, monoblokowe typu FZ,służą do pompowania wody czystej oraz brudnej, ścieków komunalnych i przemysłowych, a także innych cieczy w zakresie odporności korozyjnej materiałów użytkowych do ich budowy.

piątek 22 kwietnia 2005

czytaj więcejPowody i cele stosowania preparatów CLAROFOS

Wprowadzenie nowych regulacji prawnych dotyczących jakości wody oraz dostosowanie ich do przepisów Unii Europejskiej spowodowało przeniesienie ciężaru jakościowego na dystrybucję wody. Z pewnością nie będzie to przesadą, jeżeli stwierdzimy, że przedsiębiorstwa wodociągowe coraz częściej wybierają strategie obronne.

czwartek 24 marca 2005

czytaj więcejBiofiltry - skuteczna metoda oczyszczania powietrza z odorów

Eksploatacja obiektów związanych z gospodarką ściekową wiąże się z emisją szkodliwych substancji chemicznych oraz uciążliwych zapachowo odorów. Dotyczy to przede wszystkim oczyszczalni ścieków, punktów zlewczych ścieków dowożonych, jak i sanitarnych instalacji kanalizacyjnych.

czwartek 24 marca 2005

czytaj więcejCompact Slimliner - nowy sposób renowacji wodociągów

W Polsce wykorzystanie technik bezwykopowych do przywracania sprawności technicznej wodociągom wciąż nie jest jeszcze powszechne. Z przeprowadzonych badań [1] wynika, że w latach 1995 - 2000 rehabilitacji poddano 2% całkowitej długości badanych sieci wodociągowych (średnio 0,4% rocznie). 61,1% długości przewodów poddanych rehabilitacji naprawiono poprzez wymianę w otwartym wykopie (metodą tradycyjną) a 37,0% naprawiono metodą cementyzacji. Pozostałe niecałe 2% naprawiono z wykorzystaniem innych metod.

piątek 18 marca 2005

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej