cover

Warto przeczytać

Opłaty stałe

Zdaniem wojewódzkiego sądu administracyjnego w Gliwicach nie ma powodu, aby za odprowadzanie wód mieszanych Wody Polskie naliczały wyższe opłaty stałe.

piątek 8 lutego 2019

czytaj więcejSprawa awarii w Gdańsku

Nadal nie ustalono przyczyn ani osób odpowiedzialnych za głośną awarię, w wyniku której do rzeki Motławy oraz Zatoki Gdańskiej, zrzucono nieoczyszczone ścieki.

środa 6 lutego 2019

czytaj więcejZamknięty wodociąg

Sanepid w Wadowicach zamknął wodociąg w Stryszowie zaopatrujący budynek, w którym znajduje się przedszkole oraz ośrodek zdrowia.

wtorek 5 lutego 2019

czytaj więcejAwarie wodociągowe zimną

Bezśnieżna zima i temperatury w okolicach 0 stopni ma wpływ na dużą ilość awarii wodociągowych.

piątek 25 stycznia 2019

czytaj więcejWpłaty za usługi wodne

Wody Polskie informują, że wpłaty za usługi wodne przyjmowane są za pomocą Systemu Identyfikacji Masowych Płatności, który generuje dla każdego rodzaju wpłat będącego podstawą do sporządzenia informacji odrębny numer rachunku bankowego.

środa 23 stycznia 2019

czytaj więcejPozyskiwanie wody poprzez kondensację

Firmy technologiczne coraz częściej szukają metod na pozyskanie wody z powietrza, wykorzystując do tego zjawisko kondensacji.

środa 23 stycznia 2019

czytaj więcejSystem liczenia opłat za wodę i ścieki

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca ocenia system liczenia opłat za wodę i ścieki . Według niego system opłat jest obecnie tak skomplikowany, że przedsiębiorstwa wykorzystują kruczki prawne, by płacić mniej lub nie płacić w ogóle.

czwartek 20 grudnia 2018

czytaj więcejJakość wody zależna też od właścicieli budynków

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w odpowiedzi na pismo rzecznika praw obywatelskich poinformowało, iż planuje zmiany w przepisach dotyczących wody z kranu.

wtorek 27 listopada 2018

czytaj więcejOpłaty za usługi wodne

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce  aby opłaty za usługi wodne naliczać już z chwilą wydania pozwolenia wodnoprawnego, a nie gdy się rzeczywiście korzysta ze środowiska.

piątek 23 listopada 2018

czytaj więcejWyrok WSA w Olsztynie w sprawie wód opadowych

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie wskazuje, że Wody Polskie mogą naliczyć opłaty za wody opadowe tylko za tę deszczówkę, która jest odprowadzana do wód.

poniedziałek 19 listopada 2018

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej