cover

Warto przeczytać

strategia usprawniania w Wodach Polskich

W celu usprawnienia Instytucji Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, powołano zespół ds opracowania strategii usprawnienia działalności tego organu.

poniedziałek 23 lipca 2018

czytaj więcejodliczenia VAT

Podczas realizacji projektu infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej dla działek przeznaczonych na sprzedaż, które powodują powstanie podatku należnego; gminie przysługuje pełne odliczenie VAT od wydatków przeznaczonych na realizację tego projektu.

piątek 20 lipca 2018

czytaj więcejBadania po awarii w Gdańsku

Na podstawie badań jakości wód Motławy i Martwej Wisły, które przeprowadzone zostały na zlecenie miejskich spółek przez Zakład Ekologii Wód Instytutu Morskiego, wiceprezydent miasta Gdańska Pan Piotr Grzelak stwierdził, że nie było katastrofy ekologicznej.

czwartek 19 lipca 2018

czytaj więcejTaryfy, wywiad

Taryfy za wodę i ścieki nie uległy drastycznym podwyżkom. Pani Joanna Kopczyńska  w wywiadzie mówi, że Instytucje takie jak „Wody Polskie” chronią mieszkańców przed dużym wzrostem cen za korzystanie z wód i odprowadzanie ścieków oraz przedsiębiorstwa, aby zgromadzony budżet pokrywał koszty funkcjonowania i generował odpowiedni zysk.

środa 18 lipca 2018

czytaj więcejTaryfy

„Wody Polskie” zatwierdziły 1952 taryf (stanowi to około 80 procent wszystkich wniosków), w tym 115 taryf podwyższonych z przyczyn prowadzenia inwestycji oraz 24 taryfy podwyższone z przyczyny zakupu wody od innego dostawcy.

wtorek 17 lipca 2018

czytaj więcejRaport NIK

Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, który przeanalizował sytuację w 12 wiejskich gminach wynika, że przedsiębiorstwa wodociągowe są niedoinwestowane a przez to nie zaspokajają potrzeb wielu mieszkańców polskiej wsi.

środa 13 czerwca 2018

czytaj więcejnabór w ramach programu „Gospodarka wodno-ściekowa"

Z drugiego na trzeci kwartał przesunięto termin ogłoszenia naboru w ramach programu „Gospodarka wodno-ściekowa”. Zmiana podyktowana jest brakiem uregulowania prawnego w zakresie sposobu wyznaczania obszaru i granic aglomeracji.

czwartek 7 czerwca 2018

czytaj więcejKurtyny wodne w miastach

Podczas upałów coraz więcej miast decyduje się na stawianie w miejscach ogólnie dostępnych kurtyn wodnych oraz zraszaczy w których przechodnie chłodzą się zimną wodą.

poniedziałek 4 czerwca 2018

czytaj więcejplanowane zmiany w Prawie Wodnym

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce wprowadzić zmiany w prawie wodnym obowiązującym od nowego roku. Zmiany miałyby polegać na poprawie przepisów, których stosowanie w praktyce wywołuje duże wątpliwości interpretacyjne.

wtorek 8 maja 2018

czytaj więcejtaryfy

Dopiero 2 marca pojawiły się przepisy wykonawcze dotyczące taryf a weszły w życie dzień później czyli 3 marca 2018 r. Problem w tym, że do 12 marca przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne miały obowiązek przesłać Wodom Polskim taryfy ze stawkami za wodę i ścieki.

poniedziałek 7 maja 2018

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej