cover

Warto przeczytać

Kolejna awaria oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie

Pod koniec sierpnia 2020 r. Doszło do kolejnej awarii rury przesyłowej do oczyszczalni “Czajka” w Warszawie. Bardzo szybko został powołany sztab kryzysowy oraz rozpoczęto ozonowanie. Po roku od poprzedniej awarii ścieki znów trafiły do Wisły. Przy intensywnych opadach ilość ścieków trafiających do Wisły to 20 tyś litrów na sekundę. Bardzo szybko przekazano komunikat, iż awaria nie ma wpływu na wodę w kranie i mieszkańcy mogą bezpiecznie korzystać z dostarczanej wody i pić ją z kranu. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk poinformował, iż sprawa awarii kanalizacji trafi do prokuratury. Natomiast Wody Polskie zadeklarowały pomoc w budowie tymczasowego kolektora ściekowego.
 
 
Więcej: Rzeczpospolita z dnia 31.08.2020  r. ”Ścieki z Warszawy dotarły do Płocka. 20 tys. litrów na sekundę”.
 także: Gazeta Prawna z dnia 30.08.2020 r. „Stołeczny ratusz: Warszawska woda jest czysta i bezpieczna”.
 także: Gazeta Prawna z dnia: 31.08.2020 r. „Warszawa: Z kolektora ściekowego wciąż wlewa się do Wisły brązowa, cuchnąca ciecz”
 także: Portal Komunalny z dnia 01.09.2020 r. „Sprawa awarii kanalizacji w Warszawie trafi do prokuratury. “Ogromne zaniedbanie i indolencja”
 także: Portal Komunalny z dnia 30.08.2020 r. „Kolejna awaria kanalizacji w Warszawie. Ścieki płyną do Wisły”.
 także: Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie z dnia 03.09.2020 r. „Kolejna awaria w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie”
 także: Portal Samorządowy z dnia 29.08.2020 r. „Wody Polskie zadeklarowały pomoc w budowie tymczasowego kolektora ściekowego”.

piątek 4 września 2020


Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej