cover

Warto przeczytać

Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe poza granicą działki. Uchwała Sądu Najwyższego

Z uchwały siedmiu sędziów Sądu Najwyższego wynika przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe biegną także poza granicą nieruchomości.

sobota 15 lipca 2017

czytaj więcejOdliczenie VAT od inwestycji wodno-kanalizacyjnej

22 maja 2017 r. została wydana interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (sygn. 0115-KDIT1-2.4012.120. 2017. 1.AP) w przedmiocie prawa do odliczenia VAT z wydatków związanych z realizacją inwestycji obejmującej rozbudowę sieci wodociągowej.

piątek 14 lipca 2017

czytaj więcejGminy nie będą już płacić za przyłączenie do wodociągów i kanalizacji. Stracą mieszkańcy

Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z 22 czerwca 2017 r., (sygn. akt III SZP 2/16) dokładnie określa, iż osoby, które chcą podłączyć dom do gminnych wodociągów i kanalizacji, zapłacą za całą długość rur.

piątek 14 lipca 2017

czytaj więcejKranówka na zdrowie. Wodociągi stawiają na nową markę

Polacy wciąż nie chcą pić wody z kranu przez obawy przed jej niepewnym składem.

czwartek 13 lipca 2017

czytaj więcejJaki wodomierz wybrać? Nie tylko cena ma znaczenie

Przewymiarowanie wodomierzy a co za tym idzie kwestia doboru właściwego wodomierza do konkretnego punktu pomiarowego z uwzględnieniem jego charakterystyki było i ciągle jest dużym problemem przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

środa 12 lipca 2017

czytaj więcejOpłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych to duży problem dla przedsiębiorstw. Dlaczego?

Wiele przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych nadal nie wprowadziło do swoich taryf opłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych.

wtorek 11 lipca 2017

czytaj więcejBezpieczeństwo wody a terroryzm

Coraz częściej na terenie całej Europy mamy do czynienia z zagrożeniem związanym z użyciem broni chemicznej przez terrorystów.

poniedziałek 10 lipca 2017

czytaj więcejNowe prawo wodne - ile zdrożeje woda

Wiceminister Środowiska uważa, że Nowe Prawo wodne nie może być też pretekstem do podnoszenia cen za dostarczenie wody i odprowadzanie ścieków a co za tym idzie nie może pociągać za sobą skokowych podwyżek cen wody. Według szefowej Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” podwyżki będą znaczne a spowoduje je m.in. wprowadzenie nowych opłat stałych za pobór wód i za wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi.

środa 17 maja 2017

czytaj więcejNabór wniosków, NFOŚiGW: Podpisano pierwszą umowę z programu Region

W Białymstoku została zawarta przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pierwsza umowa w ramach nowego programu Region.

wtorek 16 maja 2017

czytaj więcejOchrona jakości wód ujmowanych do zaopatrzenia ludności w wodę przeznaczoną do spożycia – co kontroluje NIK?

W styczniu 2017 roku Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący ochrony jakości wód ujmowanych do zaopatrzenia ludności w wodę, realizowanej przez gminy, przedsiębiorstwa wodociągowe i organy państwowe odpowiedzialne za ich nadzorowanie.

poniedziałek 8 maja 2017

czytaj więcej
Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej