cover

Warto przeczytać

NFOŚiGW, szkolenia: Jak sporządzić wniosek o dofinansowanie gospodarki wodno-ściekowej

NFOŚiGW, który jest instytucją wdrażającą Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 planuje zorganizować bezpłatne szkolenia dla potencjalnych beneficjentów działania „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.

wtorek 10 stycznia 2017

czytaj więcej



Wspólnota nie ma prawa odciąć dopływu wody do mieszkania

W momencie powstania zadłużenia w mieszkaniu lub lokalu użytkowym ani wspólnota mieszkaniowa, ani spółdzielnia mieszkaniowa nie mają prawa do odcięcia dostaw wody. Jeśli to zrobią, będzie to postępowanie samowolne.

poniedziałek 2 stycznia 2017

czytaj więcej



Użytkowanie przydomowej oczyszczalni ścieków - kiedy wójt może wnieść sprzeciw

Wójt jednej z gmin województwa Małopolskiego powołując się na Prawo Wodne zgłosił sprzeciw w sprawie zamiaru użytkowania  przydomowej oczyszczalni ścieków.

środa 28 grudnia 2016

czytaj więcej



Udzielanie dopłat do taryf, to czynność wewnętrzna gminy

W interpretacji z 31 października 2016 r. (sygn. 2461-IBPP3.4512.528.2016.1.MD). Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach rozstrzygnął kwestię uznania dopłat do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

piątek 23 grudnia 2016

czytaj więcej



Tej wody lepiej nie pić. Niepokojący raport NIK

W tvn24.bis ukazał się artykuł pod medialnie nośnym tytułem “Tej wody lepiej nie pić. Niepokojący raport NIK”. Sprawa dotyczy wniosków z kontroli przeprowadzonej przez NIK w 2016r. Według Najwyższej Izby Kontroli, niska jakość wody przeznaczonej do spożycia związana jest m.in. z brakiem stref ochronnych wokół ujęć wód i słabym nadzorem gmin nad gospodarką ściekową na ich terenie.

środa 21 grudnia 2016

czytaj więcej



Dotacje unijne na budowę oczyszczalni i sieci kanalizacyjnych

W województwie Świętokrzyskim do pozyskania są środki na realizację inwestycji w zakresie gospodarki wodno-ściekowej wskutek czego Zarząd województwa ogłosił konkurs skierowany między innymi do samorządów.

wtorek 13 grudnia 2016

czytaj więcej



Karolina Skalska-Józefowicz: Co przyniesie nowe prawo wodne

Prace na nowelizacją Prawa Wodnego trwają już od dłuższego czasu, związane są one z koniecznością dostosowania wymogów unijnych do krajowych przepisów. Do czasu publikacji propozycji stawek opłat za korzystanie ze środowiska nie budziły one żadnych emocji.

środa 9 listopada 2016

czytaj więcej



Opole: Miasto przeciw skali podwyżek cen za ścieki na włączanych terenach

Od 1 stycznia 2017 r. w granicach miasta Opola znajdzie się 12 sołectw lub ich części, położonych dotychczas w sąsiednich gminach. Przedstawiciele przyłączanych gmin planują podwyżki ceny za ścieki argumentując, że nie mogą płacić za nie swoich mieszkańców.

poniedziałek 7 listopada 2016

czytaj więcej



Sieci wodociągowe i kanalizacja w Polsce: Regiony poczyniły spory postęp

W ostatnim dziesięcioleciu w Polsce da się zaobserwować znaczny przyrost inwestycji w obszarze infrastruktury techniczno-sanitarnej. Z raportu GUS wynika, że największy przyrost sieci wodociągowych odnotowano w woj. podkarpackim, lubuskim i zachodniopomorskim.

piątek 4 listopada 2016

czytaj więcej



Ceny wody i ścieków w województwach

Coroczna ankieta przeprowadzona w 589 przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” wykazała, że średnie ceny wody województwach Polski wahają się od 3,15 zł/m3 do 5,36 zł/m3.

czwartek 3 listopada 2016

czytaj więcej




Partnerzy

  • Technologia Wody
  • Wydawnictwo Seidel-Przywecki - Biblioteka Inżynierii Środowiska - ścieki * woda * odpady
  • Stowarzyszenie Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej